Tournament of Champions

July 16-18, 2007

 

TENNIS WINNERS

 

Boys 16 – Junior

T of C - Champion – Julian Rocha, Lancaster PA Lodge #134 (PA Champion)

Finalist – Seth Groover, Meadville PA Lodge #219 (PA Finalist)

3rd place – Evan Glatsky, Lancaster PA Lodge #134

Consolation winner – Zach Cavaliero, Butler PA #170

 

Boys 18 – Senior

T of C – Champion – Tyler McCullough, Wheeling WV Lodge #28

Finalist – Jason Kapoor, Annapolis MD Lodge #622

3rd Place – Andrew Hazlett, Butler PA Lodge #170 (PA Champion)

PA Finalist – Cody Lippert, Meadville PA Lodge 219

 

Girls 16 – Junior

T of C – Champion – Jen Olson, Annapolis MD Lodge #622

Finalist – Hayley Fedorek, Norwin PA Lodge #2313 (PA Champion)

3rd Place – Sara Lynn, Berwick PA Lodge #1138 (PA Finalist)

Consolation winner – Rosie Stabile, Meadville PA #219

 

Girls 18 – Senior

T of C – Champion – Amy Olson, Annapolis MD Lodge #622

Finalist – Maria Iovino, Norwin PA Lodge #333 (PA Champion)

3rd Place – Sarah Stephens, Oakland MD Lodge #2481

PA Finalist – Katie Steiter, Meadville PA Lodge #219

 

*****

 

BOWLING WINNERS

 

Div I – Boys Scratch Winner – Nick Keene, Lancaster PA Lodge #134 (PA Winner)

2nd Place Scratch – Corey Baker, Meadville PA Lodge #219 (PA 2nd)

 

Div I – Boys Handicap Winner – Vincent Mankowski, St Mary’s County MD Lodge #2092

2nd Place Handicap – John Gallegos – Dover DE Lodge #1903

 

Div I - Girls Scratch Winner – Erin Quinn, St Marys County MD #2092

2nd Place Scratch – Angela Kahl, Oakland MD Lodge #2481

Overall Scratch Winner - Jerracah Heibel, Meadville PA Lodge #219 (PA Winner)

 

Div II – Boys Scratch Winner – J R Martino, Allegheny PA Lodge #339 (PA Winner)

2nd Place Scratch – Michael Lamback, St Marys County MD #2092

PA 2nd Place – Tyler Schickel, Lancaster PA Lodge #134

 

Div II – Boys Handicap Winner – Zane Riggleman III, Oakland MD Lodge #2481

2nd Place Handicap – Sean McGovern, St Mary’s County Lodge #2092

 

Div II – Girls Scratch Winner – Jessica Schrello, Allegheny PA Lodge #339 (PA Winner)

2nd Place Scratch – Kearn Brown, Sisterville WV Lodge #1812

 

Div II – Girls Handicap Winner – Jennifer Lyons, St Marys County MD Lodge #2092

 

*****

 

 

GOLF WINNERS

T of C – Girls

Div I – 1st –  Nicole Smith, Mt Pleasant PA Lodge #868 (PA Champ)

 

Div II – 1st  – Alyssa Gerhart, Meadville PA Lodge #219 (PA Champ)

 

T of C – Boys

Div I – 1st – Jared Schmader*, Franklin PA Lodge #110 (PA Champ)

2nd  – Brendan Kelly, Annapolis MD Lodge #622

PA 2nd – Anthony Prailey, Mt Pleasant PA Lodge #868

 

Div II – 1st – Kyle Gebhart, Ocean City MD Lodge #2695

2nd – Sean Sweithelm, Indiana PA Lodge #931 (PA Winner)

PA 2nd – Kevin Loutsenhizer, Norwin PA Lodge #2313

 

* Homer Huhn Trophy Winner